Z jakých důvodů se lidé nejčastěji stěhují?Lidé se obecně stěhují z celé řady nejrůznějších důvodů – často se jedná o stěhování za prací, dále se lidé mnohdy stěhují kvůli svému partnerovi/partnerce,velmi často také dochází ke stěhování z důvodu studia (především u vysokoškolských studentů). Lidé, kteří se stěhují do zahraničí, tak často činí zejména kvůli možnosti vysokých výdělků, které jsou až několikanásobně vyšší než u nás v České republice.

Samolepky na zeď a fototapety jsou moderní dekorací do Vašich domovů.

Stěhování za prací

Stěhování za prací (nebo lepší prací) u nás není zas tak časté jako v jiných zemích – např. v USA je takové stěhování daleko běžnější. V Česku se lidé stěhují buď v rámci ČR nebo rovnou do jiné země (např. USA, Anglie nebo okolní státy – Rakousko, Německo atd.). Stěhování do jiné země je pak časté zejména u mladších lidí, kteří tam jedou studovat, pracovat nebo se naučit cizí jazyk, což jde v zahraniční zemi mnohem snadněji a rychleji. Obecně ale ochota stěhovat se za prací u nás není příliš vysoká a pro většinu lidí – zvláště těch starších – je stěhování často něčím naprosto nepředstavitelným. V rámci České republiky je pak stěhování za prací časté hlavně u těch největších měst, kde je nejnižší nezaměstnanost – nejlepší je v tomto ohledu Praha, kde se dlouhodobě nezaměstnanost pohybuje okolo tří procent a práci si tak v hlavním městě najde prakticky každý.Stěhování za studiem

Stěhování za studiem se týká prakticky výhradně jen mladší generace – nejde přitom obvykle o klasické stěhování natrvalo, ale jedná se o pouze o vymezené období – např. na jeden rok, nebo max. na několik let. V každém případě je ale stěhování a práce/studium něco, co každého člověka nesmírně obohatí a přinese mu to (kromě zdokonalení se v cizí řeči) také spoustu zážitků a cenných zkušeností.

Stěhování jako téma pro film

Na téma stěhování byla také natočena celá řada filmů. Z těch českých patří k nejoblíbenějším komedie Kulový blesk, kterou režírovaly dvě významné osobnosti – Zdeněk Smoljak a František Podskalský. Z českých animovaných snímků pak určitě stojí připomenout dvojici kutilů Pat a Mat – jeden z dílů tohoto seriálu má název Stěhování. Ze zahraniční filmové tvorby se pak tomuto tématu věnují např. americké seriály Stěhování ve velkém nebo Stěhování zvířat.

Stěhování v písničkách

S motivem stěhování vzniklo i množství písniček. Zmínit můžeme např. známého ostravského písničkáře Jaromíra Nohavicu, který napsal spoustu skvělých písní a jedna z těch méně známých se jmenuje Stěhování. Stejně tak ale existuje i celá řada písniček na toto téma v v angličtině a jiných světových jazycích.

Stěhování z města na venkov

Stěhování z městského prostředí na vesnici je časté např. u starších lidí, kteří se ve venkovském prostředí cítí lépe a vyhovuje jim větší klid a více zeleně, ale výjimkou není ani u mladších ročníků. Na venkov se stěhují spíše lidé, kteří mají větší vztah k přírodě a nevyhovuje jim ruch velkoměsta. Oproti tomu ale stěhování na venkov znamená mnohem méně obchodů, kde se dá dobře nakoupit, méně restaurací a dalších zařízení.

Stěhování z venkova do města

Lidé, kteří se stěhují z venkova do města, se často stěhují zejména z pracovních důvodů. Na vesnici je obecně mnohem méně pracovních příležitostí a naopak, čím je město větší, tím snadněji se tam dá sehnat práce. Stěhování do města navíc přináší spoustu dalších výhod – mnohem více obchodů, kina, restaurace, bary a obecně vyšší životní úroveň.

Cena za stěhování

Cena za stěhování závisí na spoustě okolností – roli hraje jednak doba, kterou stěhovákům práce zabere, dále pak vzdálenost, na jakou se stěhujete, počet pracovníků, kteří budou Vaše věci stěhovat a v neposlední řadě také velikost auta, ve kterém se bude vše převážet. Vyšší cenu si účtují např. stěhovací firmy v Praze nebo jiných velkých městech, naopak v menších obcích se tato služba dá sehnat levněji.


Reklama:


Stěhování těžkých břemen

Dlouholetá zkušenost se stěhováním těžkých břemen,kvalita,spolehlivost

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!